Agregaty tynkarskie BAPRO – Stawiamy na polski produkt

Firma BAPRO przez wiele lat analizowała maszyny, zbierała informacje od użytkowników jak ma wyglądać niezawodna maszyna. Wszystkie informacje zostały przetworzone, czego efektem jest agregat tynkarski Bapro. Produkt ten wyróżniają szczegóły, które stawiają ją na pierwszym miejscu na rynku, gwarantując niezawodność i swobodę pracy.

Firma tworząc agregat wstawili wzmocnione  motoreduktory firmy NORD, główny 5,5kW oraz koła podawcze 0,55kW. Wzmocniono również łożysko wału.Jednostka koła podawczego posiada zwiększony parametr prędkości obrotowej 29 obr/min, za to silnik główny posiada czujnik przechyłu bezpieczeństwa. Obie jednostki mają specjalne odpowietrzniki oleju.

Następna ważna rzeczą w urządzeniu jest mocny i trwały kompresor membranowo-tłokowy bezolejowy HANDY typ K2 z wyłącznikiem ciśnieniowym. Warto wspomnieć, że Kompresor jest bezobsługowy, konserwacja ogranicza się jedynie do systematycznego czyszczenia filtrów. Ważną zaletą jest szybka możliwość demontażu z maszyny po przez uchwyt transportowy. Agregat posiada hermetyczną skrzynkę steującą zamykaną na kluczyk,  do tego zostały wzmocnione styczniki dla napędów, system przycisków na diodach LED i przyłącze skośne 5x32A, które jest bardzo funkcjonalne.

Jako jedni z nielicznych wprowadzili nowość, czyli armaturę wodno-powietrzną ze stali nierdzewnej. Posiadają zwiększoną parametr przepływu wody od 150-1500l/h, który zapewni optymalną konsystencję zapraw, bezobsługowe czujniki dla wody i powietrza orazreduktor ciśnienia z wew. sitem czyszczącym.

Następnym ważnym szczegółem jest pompa wodna. Do agregatu została wbudowana pompa typu 50M ze specjalną podstawa pompy i przyłączem. Ta część urządzenia jest niezmiernie ważna,ponieważ stabilizuje pracę, czyli wyrównuje cisnienie, zabezpieczona sitem czyszczącym. Konstrukcja maszyny oparta na trzech elementach dających swobodę w transporcie elementów osobno, posiadają uchwyty do przenoszenia z pręta na nie rurki chroniąc je przed wyginaniem (pękaniem). Agregat posiada pojemną skrzynkę narzędziową.

 

Dane techniczne produktu BaPro ONE:

-wydajność: 6 – 40 l/min

-odległość podawania: do 50 m

-napęd: 2 trójfazowe silniki 400 V / 50 Hz

-silnik główny i koła podawczego: 5,5 kW 400 obr./min i 0,55kW 28 obr./min

-kompresor: 0,9 kW 28 obr./min wydajność 250 l/min

-wymiary: Dł / Szer / Wys : 1250 / 650 / 1400 mm

-waga: 260 kg