Bezpyłowe urządzenia marki Mirka

Firma Mirka jest czempionem w dziedzinie materiałów ściernych i produktów, umożliwiających bezpyłowe wykańczanie powierzchni.  Proponowane przez tego producenta nowoczesne rozwiązania usprawniają pracę, mają wpływ na szybkość, wydajność oraz jakość przygotowanej powierzchni. Obniżają koszty pracy, nawet przy najtrudniejszych zadaniach przy szlifowaniu powierzchni. 

MIRKA lider narzędzi do szlifowania ścian

Narzędzia firmy Mirka to nowoczesne maszyny szlifierskie i polerskie o wyjątkowych możliwościach. Do wszelkich urządzeń łatwo dobrać odpowiednie akcesoria. Wszystkie produkty są wytwarzane w Finlandii, a ponad 97% z nich eksportuje się i sprzedaje w ponad 100 krajach na świecie, zarówno Europy jak i Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji.

Motto firmy Mirka to „Jakość bez granic”. Produkty utrzymują standardy na najwyższym poziomie. Szlifowanie siatkami ściernymi pozwoliło firmie Mirka stać się pionierem bezpyłowych materiałów ściernych, które rzeczywiście robią to, co obiecuje nazwa – szlifują nie generując pyłu. Mirka to również pierwsza firma w branży materiałów ściernych, która została niezależnie zbadana i której przyznano 3 najważniejsze certyfikaty jakości.

Urządzenia mirka

Zalety bezpyłowego szlifowania ścian

Bezpyłowe szlifowanie zapewnia zdecydowany komfort pracy na budowie oraz pozwala relatywnie zaoszczędzić czas. Wszelkie prace odbywają się również z normami BHP. Ręczne szlifowanie gładzi jest mniej efektywne zwłaszcza w przypadku większych powierzchni. Dodatkowa oszczędnością jest brak potrzeby gruntownego sprzątania szlifowanego pomieszczenia. Wykorzystanie żyrafy czyli szlifierki do gładzi o bezpyłowych właściwościach zdecydowanie lepiej wpływa na zdrowie pracowników budowlanych. Wdychanie pyłów cementowych czy gipsowych może być przyczyną stanów zapalnych i alergii.

Zestaw do bezpyłowego szlifowania składa się z żyrafy oraz odkurzacza przemysłowego np. odkurzacz przemysłowy Mirka DE1230M. Chcąc sprawdzić wydajność sprzętu istnieje możliwość jego wypożyczenia w naszych oddziałach. Bezpyłowe szlifowanie wymaga stosowania siatek do szlifowania Mirka Abranet. Wykonane one są z ażurowej siatki z odległościami pomiędzy otworami o maksymalnej wielkości 0,5 mm. Taka konstrukcja znacząco zwiększa żywotność materiału ściernego. Dodatkowo pył jest odsysany w sposób ciągły, nie powodując zapychania powierzchni szlifującej.Praca na materiałach ściernych abranet pozwala pracować dłużej niż tradycyjnymi papierowymi materiałami.

Bezpyłowe szlifierki Mirka

Szlifierka elektryczna “żyrafa” MIRKA Leros 950CV 225mm

Bezpyłowe szlifowanie ścian

MIRKA LEROS 950CV to najlżejsza szlifierka do ścian i sufitów na rynku z silnikiem bezszczotkowym. Niewielka waga 3,5kg znacznie zmniejsza ciężkość pracy użytkownika. Dzięki temu można pracować dłużej oraz efektywniej. Ruchoma głowica szlifująca o zakresie 180° sprawia, że narzędzie z łatwością podąża za ruchem operatora zapewniając ergonomiczną pozycję podczas pracy. Dzięki nowatorskiej konstrukcji Mirka umożliwia szlifowanie pod różnymi kątami. Ruch oscylacyjny ułatwia obsługę urządzenia i zapewnia wysoką jakość wykończenia. Skutkuje to mniejszą liczbą przerw spowodowanych zmęczeniem i skróceniem czasu pracy. Brak sprężyn i szczotek sprawia, że nie ma potrzeby dociskania szlifierki do ściany podczas szlifowania.

Szlifierka mimośrodowa  MIRKA Deros 650CV, 150mm

 Mirka Deros 650CV

Pierwsza szlifierka mimośrodowa z silnikiem bezszczotkowym  zapewniającym stałą prędkość nawet przy dużym obciążeniu. Jest to najlżejsza, jednoczęściowa szlifierka dostępna na rynku. Jej waga to 1 kg, co w połączeniu z niewielkimi budową bardzo ułatwia pracę. Najniższy w tej klasie narzędzi poziom wibracji, oraz unikalna, symetryczna konstrukcja gwarantują łatwą i długotrwałą pracę bez zmęczenia ręki. Wyposażona jest w funkcję płynnego rozruchu oraz mechaniczny i elektryczny hamulec. Obecny, ulepszony model posiada czujnik wibracji, oraz moduł Bluetooth w technologii Low Energy. Najniższy w tej klasie narzędzi poziom wibracji, oraz unikalna, symetryczna konstrukcja gwarantują łatwą i długotrwałą pracę bez zmęczenia ręki. Wygodny włącznik, regulator pozwala na regulację obrotów do wcześniej ustalonego poziomu.