Centrum maszyn i agregatów malarskich - Planeta-Budowlana.pl

Hydromonitoring

czwartek, 15 września 2016 22:43:51 Europe/Warsaw

Hydromonitoring jest to obróbka powierzchni za pomocą wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Woda która najpierw zostaje sprężona poprzez urządzenie (hydromonitor), a następnie uwolniona, rozpędza się do ogromnej prędkości. Cząsteczki wody z ogromną energią kinetyczną zderzając się z powierzchnią na którą są kierowane, potrafią wybić cząstki ze struktury nawet bardzo zwartych materiałów. W ten sposób wodą można czyścić różne powierzchnie, usuwać niechciane powłoki, kruszyć materiały, zdzierać warstwy, a wręcz ciąć nawet bardzo twarde struktury. Ważnym parametrem oprócz ciśnienia jest również przepływ wody, im więcej wody przy tym samym ciśnieniu tym większa moc hydromonitoringu.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sebastian Łukowski

Urządzenia do wdmuchiwania materiałów izolacyjnych

środa, 2 kwietnia 2014 15:08:29 Europe/Warsaw

Urządzenia do wdmuchiwania materiałów izolacyjnychFirma TEREX specjalizuje się w produkcji agregatów do transportu pneumatycznego materiałów izolacyjnych oraz dociepleniach budynków poprzez wdmuchy granulatów wełen mineralnych i celulozowych. Doświadczenie, które zdobyli na rynku pozwoliło im zaprojektować maszyny o wysokim stopniu niezawodności, przystosowane do transportu różnych materiałów

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

Rokamat – lider w dziedzinie zacierania tynków

poniedziałek, 24 marca 2014 11:02:13 Europe/Warsaw

Rokamat – lider w dziedzinie zacierania tynkówFirma ROKAMAT od 30 lat opracowuje, produkuje maszyny oraz urządzenia sprzeznaczone specjalnie dla malarzy i tynkarzy. Urządzenia ROKAMAT są używane i chwalone przez firmy zajmujące się renowacją, dociepleniami, parkietami, tynkowaniem, szlifowaniem oraz wielu innych specjalistów branży budowlanej.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

Technika natrysku HVLP wykorzystywana w lakiernictwie

wtorek, 18 lutego 2014 20:57:42 Europe/Warsaw

Technika natrysku HVLP wykorzystywana w lakiernictwieW wielu krajach obowiązują bardzo surowe kary za stosowanie konwencjonalnych pistoletów wysokociśnieniowych, jest zakaz ich używania do prac. Rozwiązaniem dla wszystkich jest malowanie natryskowe przy użyciu pistoletów wykorzystujących technologie HVLP i RP. Stosowanie ich jest dużo atrakcyjniejsze pod wielona względami. Poniżej przedstawiamy niektóre z zalet tych technologii.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

Agregat tynkarski DECOPRO 120 -  idealne rozwiązanie na małe i średnie elewacjeFirma Euromair wypuściła na rynek najnowszy model agregatu ślimakowego Decopro 120 do systemów dociepleń. Decopro 120 nadaje się do nakładania gładzi szpachlowych, tapet natryskowych, zapraw tynkarskich oraz klejowych, a najważniejsze do tynków elewacyjnych różnego rodzaju(akrylowe, silikonowe,silikatowe, mineralne) przy uziarnieniu do 4,0mm.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

Elektronarzędzia Flex

środa, 12 lutego 2014 20:37:49 Europe/Warsaw

Elektronarzędzia Flex

Firma FLEX w swojej historii istnienia zawiera pełno sukcesów, dowodem na to jest doskonała wpółpraca pracowników, jak również ich motywacja i wiedza. Ale to nie koniec, firma prężnie się rozwija i w dzisiejszym świecie poszukiwane są elastyczność i szybka reakcja na wizje przyszłośći. Flex została założona w 1922r w Stuttgart-Bad Cannstatt. Jedną z pierwszych maszyn była szlifierka ręczna MS6, w której silnik elektryczny dzięki giętkiemu wałowi napędzał najróżniejsze końcówki.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

ROZPYLACZE XM FIRMY GRACO

niedziela, 9 lutego 2014 20:32:17 Europe/Warsaw

ROZPYLACZE XM FIRMY GRACOFirma Graco stworzyła rozpylacz HM do natryskiwania materiałów wieloskładnikowych z myślą o pracy z najbardziej wymagającymi powłokami. Urządzenie XM zawiera elementy kontroli proporcji, możliwe jest pobieranie historycznych danych natryskiwania i co najważniejsze posiada funkcję obsługi szerokiego zakresu materiałów dwuskładnikowych.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

DOZOWNIKI REACTOR E-XP1 I E-XP2

czwartek, 6 lutego 2014 20:25:48 Europe/Warsaw

DOZOWNIKI REACTOR E-XP1 I E-XP2Firma Graco zaprojektowała dozowniki Reactor E-XP1 oraz E-XP2 w celu przetwarzania i natryskiwania powłok polimocznikowych (nakłada do 7,6 litra (2 galony) na minutę) i innych powłok wymagających zastosowania wysokiego ciśnienia. Hybrydowe podgrzewacze i ogrzewane węże pozwalają uzyskać odpowiednią lepkość materiału przed przystąpieniem do mieszania. Natomiast pompy dolne z możliwością szybkiego rozłożenia upraszczają konserwację, posiadają proste w obsłudze elementy sterowania i wytrzymałą, przenośną konstrukcję

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

DOZOWNIKI REACTOR H-25, H-40, H-50

poniedziałek, 3 lutego 2014 20:14:35 Europe/Warsaw

DOZOWNIKI REACTOR H-25, H-40, H-50Firma Graco oferuje linie hydraulicznych dozowników pianek. Dozownik Reactor H-25, H-40 oraz H-50.Całą serię H dozowników Reactor cechuje:-Cyfrowe elementy sterowania ciepłem i ciśnieniem -możliwość zaprogramowania temperatur i ciśnienia oraz monitorowania działania urządzenia. -Poziome dodatnie pompy wyporowe są proste w konserwacji i umożliwiają szybsze przełączenie, co zapewnia możliwie najlepszy wzór natryskiwania.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Sabak

Dysze 2-Speed – nowy rodzaj dysz!

sobota, 7 grudnia 2013 10:32:33 Europe/Warsaw

Dysza wagner 2-SpeedPrzedstawiamy Państwu nowy produkt firmy Wagner. Zalety urządzenia: * większa wygoda i elastycznośc pracy * optymalne dopasowanie do rodzaju natryskiwanego materiału i malowanego elementu * łatwy montaż. Zalety urządzenia: * większa wygoda i elastycznośc pracy * optymalne dopasowanie do rodzaju natryskiwanego materiału i malowanego elementu * łatwy montaż

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak

GRACO GH™ Big Rig™

piątek, 6 grudnia 2013 10:10:16 Europe/Warsaw

GRACO GH™ Big Rig™GRACO GH™ Big Rig™ - jest to urządzenie natryskowe o napędzie spalinowym. Seria Big Rig™ zapewnia wykonawcom zabezpieczenia przed wilgocią, materiałami do krycia dachów i dużych malowanych powierzchni mieszkaniowych. Urządzenie charakteryzuje się wydajnością  oraz wszechstronnością.ZALETY  GH™ Big Rig™ -Brak uciążliwej sprężarki powietrza, mniejsze zużycie paliwa. Maksymalna wydajność.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak

JAKI AGREGAT MALARSKO-SZPACHLARSKI WYBRAĆ?

czwartek, 5 grudnia 2013 10:06:52 Europe/Warsaw

agregatdo malowaniaPrzy wyborze agregatu musimy zwrócić uwagę na poniższe czynniki: - rodzaj natryskiwanych materiałów - wielkość inwestycji - cena Agregat malarsko-szpachlarski powinien mieć: - wydajność pompy powyżej 4,0 l/min - mocy silnika minimum 1,65 kW - wąż o średnicy minimum 3/8” - specjalny pistolet do gęstych mastyk. Aby ułatwić Państwu wybór, poniżej przedstawiamy 3 modele agregatów różnych firm, o ktorych mozna conieco poczytac.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak

Pistolet Easy-Max Wp II czy Easy-MAX FF ?

poniedziałek, 2 grudnia 2013 20:02:30 Europe/Warsaw

Pistolet Easy-Max Wp II czy Easy-MAX FF ?Obydwa modele pistoletu natryskowego firmy GRACO są profesjonalnymi bezprzewodowymi  urządzeniami z technologią ProSpray. Graco Easy-Max WP II -jest to urządzenie do dokładnego wykończenia - umożliwia sterowanie przepływem materiału (grubością warstwy) i można z nim stosować wszystkie materiały tylko na bazie wody w precyzyjnych pracach wykończeniowych.Graco Easy-Max FF - tak jak easymax wp urządzenie to jest  do dokładnego wykończenia - umożliwia sterowanie przepływem materiału (grubością warstwy) i można z nim stosować wszystkie materiały na bazie rozpuszczalnika lub wody.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak

Nowe modele osuszaczy firmy MASTER

niedziela, 1 grudnia 2013 21:16:45 Europe/Warsaw

Nowe modele osuszaczy firmy MASTER

Firma MASTER wprowadziła na rynek dwa nowe modele osuszaczy : DH 752 i DH 772. Urządzenia doskonale sprawdzą się, przy pracach związanych z usuwaniem skutków powodzi i podtopień, przy pracach renowacyjnych, a także w biurach, bibliotekach czy archiwach. Nowa seria osuszaczy przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, dla których ważne są wysokie parametry wydajnościowe i wytrzymałościowe. Główną zaletą produktu jest metalowa, odporna na uszkodzenia obudowa oraz wytrzymałe koła i uchwyt gwarantujące łatwy transport urządzenia.

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak

TEST AKUMULAROROWEJ PRZECINARKI DO METALU BCS550 FIRMY MAKITA

środa, 27 listopada 2013 19:08:00 Europe/Warsaw

TEST AKUMULAROROWEJ PRZECINARKI DO METALU BCS550 FIRMY MAKITA

Najnowszy produkt firmy Makita- akumulatorowa przecinarka do metalu BCS550, lekka i poręczna, bez plączącego się pod nogami kabla, zastąpi wszelkiego rodzaju nożyce, gilotyny oraz maszyny sieciowe. Przecinarka ta przeznaczona jest do obróbki każdego rodzaju metalu o grubości nie przekraczającej 51 mm. Piła podczas cięcia nie potrzebuję żadnego chłodzenia, ponieważ wykonuje cięcia na zimno. Urządzenie to przeznaczone jest przede wszystkim do obróbki płaskich elementów metalowych, po których może poruszać się metalowa stopa. 

Read More
Wpis Urządzenia budowlane napisany przez Wiola Sabak