Elektronarzędzia Flex

Firma FLEX w swojej historii istnienia zawiera pełno sukcesów, dowodem na to jest doskonała wpółpraca pracowników, jak również ich motywacja i wiedza. Ale to nie koniec, firma prężnie się rozwija i w dzisiejszym świecie poszukiwane są elastyczność i szybka reakcja na wizje przyszłośći. Flex została założona w 1922r w Stuttgart-Bad Cannstatt. Jedną z pierwszych maszyn była szlifierka ręczna MS6, w której silnik elektryczny dzięki giętkiemu wałowi napędzał najróżniejsze końcówki. Nazwa firmy wywodzi się od FLEXible Welle (wałka giętkiego). Inżynierom firmy pod koniec lat dwudziestych udało się zastapić wałek giętki przekładnią kątową, dzięki temu powstała pierwsza szlifierka kątowa.

W 1954r. zostaje przedstawiona na świecie fachowcom wysokoobrotowa szlifierka kątowa FLEX DL9. W 1987r. firma rozwija systemy oszczędzające do polerowania mebli, lakierów samochodowych oraz podłóg z naturalnego kamienia. W 1988r. na rynku pojawia się pierwsza 1200 watowa szlifiarka kątowa ważąca poniżej 2kg. Rok później FLEX przedstawia nową metodę obróbki, czyli satynowanie- dla powierzchni metalowych i ze stali szlachetnej. W 1996r. rozwijane są lekkie jednostki do wiercenia koronowego.

Rewolucyjnym rokiem był 1997, gdzie Flex wprowadziło giraffe, czyli szlifowanie bez drabiny i rusztowania. Jakość szlifierki z długą szyją i opatentowanych, perforowanych w całej powierzchni środków szlifierskich pozostaje do dnia  dzisiejszego niedościgniona w suchym wykończeniu wnętrz. W 2000r. powstaje 2.500watowa szlifierka kątowa, przedni uchwyt przestawiany stopniowo o 180o, tylny uchwyt może być obracany o 2x90o. Wygoda przede wszystkim. W 2002r. Flex wypusił juz na rynek 8 nowych modeli od 700 do 1300 wat wspaniałych właściwościach ułatwiających obsługę i  innowacyjnych cechach, jak na przykład elektronika sterowana mikroprocesorami lub boczny uchwyt FLExgrip-Handgriff z wbudowanym kluczem. Również w 2002r. wychodzi światowa nowość FLEX Tigerkralle (tygrysi pazur) SKL 2903VV. W 2004r. firma FLEX dodatkowo uzupełnia swoją serię elektronarzędzi w innowacyjny program wysokiej jakości laserowych urządzeń pomiarowych.

Rok 2005 przynosi same nowości. FLEX prezentuje nową szlifierkę renowacyjną z długą szyją WS 1505 FR do obróbki podłóg, ścian i sufitów ze specjalną diamentową tarczą szlifierską FLEX Whirljet. Do tego na rynku pojawia się nowość do obróbki kamienia na mokro: szlifierka na mokro LGW 1703 VRA Longlife. Powietrze chłodzące nie jest już zasysane przy osłonie silnika, lecz wyłącznie na końcu 0,5 metrowego węża Clean-Air. W 2006r. wychodzi nowa bruzdownica MS 1706 FR, dzięki czemu układanie kabli i pustych rur jest bardzo proste. Rok później Flex przedstawia lekkie i poręczne śrubokręty wiercące i udarowe ALi 10,8 i ALi 10,8 S z technologią litowo-jonową.

W 2008r. wychodzi maszyna czyszcząca AS 28, a rok później  Vario-Giraffe WST 700 VV. Do tej pory firma Flex pracuje nad nowymi projektami, które mają ułatwiać pracę.