Jak zrobić ogrodzenie z siatki?Najczęściej spotykanym sposobem ogradzania działek w Polsce jest siatka ogrodzeniowa. Posiada ona dwa główne atuty, a mianowicie jest stosunkowo tania oraz ma spore właściwości ochronne. Ponadto łatwo ją samodzielnie zamontować przy niskim nakładzie pracy własnej. Jedyne, co jest nam potrzebne do wykonania tego łatwego zadania, poza kompletem narzędzi oraz dodatkowych akcesoriów, to siatka ogrodzeniowa, słupki ogrodzeniowe i drut naciągowy.

 Osadzanie słupków nośnych dla ogrodzenia z siatki

Najpierw przygotowujemy doły o średnicy około 30 cm. i głębokości 50 cm. Najbardziej optymalna odległość pomiędzy nimi to 2,5 metra, choć międz słupkami może być nawet 3 metry. Jeśli planujemy ogrodzenie o wysokości do 1,5 m.  to słupki powinny być pół metra wyższe, nić siatka. bardzo ważne jest, aby zalewać słupki rzadkim betonem dla jego całkowitego wniknięcia w każdą szczelinę, Następnie za pomocą specjalnych zaczepów montujemy słupki podporowe pod kątem około 45 stopni.

 Zrobienie podmurówki na łącznikach dla całego ogrodzenia

Na początku należy okopać działkę robiąc rowek o szerokości ok. 30 do 40 cm. Dla określenia dokładnych wielkości ważne jest ustalenie charakteru i właściwości gruntu, na którym stawiane jest ogrodzenie. Następnie wykonujemy szalunek i wylewamy beton dopilnowując , by w procesie wysychania nie pojawiały się żadne pęknięcia. Podmurówkę można także wykonać z gotowych elementów , zakupując betonowe listwy i sugerując się zaleceniami producenta.

Montaż siatki ogrodzeniowej na całym ogrodzeniu

W przypadku montażu siatki na całym ogrodzeniu należy pamiętać, że ukośnymi zastrzałami podpiera się nie tylko słupki początkowe i końcowe, ale także pośrednie. Zastrzały umieszcza się w linii ogrodzenia, dzięki czemu możemy mieć pewność, że ogrodzenie się nie przewróci. Siatkę rozwija się na całej długości ogrodzenia,nie zapominając o drucie napinającym oraz wiązałkowym. Ustabilizuje to całe ogrodzenie.

Osadzanie słupków nośnych dla ogrodzenia z siatkiZrobienie podmurówki na łącznikach dla całego ogrodzenia Montaż siatki ogrodzeniowej na całym ogrodzeniu