Filtry do wodyJeszcze niedawno w ogóle nie zwracaliśmy uwagi na to, jaką pijemy wodę. Ludzie pili wodę z kranu, rzadko ją nawet przegotowywali, nie przywiązując większej wagi do jej jakości i czystości. Rzeczywistość zawsze jednak nanosi swoje zmiany. Dziś większość z nas nie zastanawia się już nad tym, czy warto używać filtra do wody. Staramy się raczej zdecydować, jaki filtr należy wybrać – dzbankowy, nakranowy, stacjonarny. Czy kupić filtr tylko do kuchni, czy też do oczyszczania wody w całym domu, a może pozwolić sobie na filtr dla prawdziwych smakoszy i koneserów, o skomplikowanej nazwie „odwrócona osmoza”?

Filtry do wody to ciągle dość nowy, ale z roku na rok zyskujący na popularności temat wśród konsumentów na całym świecie. Zastanówmy się więc, jaki filtr będzie dla nas najlepszy. O wyborze filtra decyduje m.in. jego wygląd, rezultaty oczyszczania wody, rozmiary, czy cena. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, do czego faktycznie potrzebujemy czystej wody. Tak naprawdę wiele zależy jednak od tego, do czego potrzebna jest nam czysta woda. Czy wystarczy, że będziemy mieli klika litrów wody, którą możemy wypić bezpośrednio po przefiltrowaniu, czy też chcemy używać jej także do przyrządzania potraw, a może chcemy się w niej kąpać? Każdy z tych celów jest możliwy do realizacji przy pomocy określonego rodzaju filtra. Wystarczy tylko dobrze wybrać odpowiedni model.

Filtry dzbankowe

… idealne do filtrowania wody przeznaczonej bezpośrednio do spożycia

Masz małą kuchnię i rzadko w niej gotujesz? Jeśli tak, doskonałym modelem będzie dla ciebie dzbanek filtrujący. Ciekawą propozycją na rynku są dzbanki produkcji AQUAPHOR. Firma posiada w ofercie ponad 10 różnych modeli tego typu filtrów, różniących się między sobą wyglądem, kolorem i rozmiarami. Możesz wybrać AQUAPHOR Agat o pojemności 3,8 l ze standardowym wkładem B100-25 MAXFOR, czy też AQUAPHOR Ideal o pojemności 2,8 l, dzięki którym przefiltrujesz nawet do 170 litrów wody. Pozwoli ci to przez miesiąc cieszyć się czystą wodą. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz zaopatrzyć się w dzbanek w znacznie wydajniejszy model AQUAPHOR Prestige z firmowym wkładem B100-5 lub przeznaczonym do wyjątkowo twardej wody B100-6, dzięki któremu możesz przefiltrować nawet do 300 litrów wody. Filtry Agat i Ideal znajdziesz w wybranych sieciach handlowych, a Prestige dostępny jest głównie na aukcjach w www.allegro.pl oraz w sklepach internetowych. Filtry dzbankowe

Wybór dzbanka zależy od wielkości rodziny oraz od tego, ile wody potrzebujesz. Dzbanki filtrujące AQUAPHOR dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – białe, czerwone, czarne, niebieskie, czy zielone idealnie wkomponują się stylistycznie w charakter każdej nowoczesnej kuchni. W dzbanku woda pod działaniem siły ciężkości przepływa przez wkład filtrujący, który zawiera węgiel, zmiękczającą wodę żywicę jonowymienną, nadające właściwości bakteriostatyczne srebro oraz wyznacznik jakości filtrów AQUAPHOR i wyróżnik spośród wszystkich filtrów konkurencji - inteligentne włókno Aqualen.
Aqualen to materiał sorpcyjny opracowany przez AQUAPHOR specjalnie po to, by oczyścić wodę z najgroźniejszych zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie, które gromadzą się w wodzie wskutek przepływania starymi, często zardzewiałymi rurami wodociągowymi. Dzięki Aqualenowi dzbanek szybciej i efektywniej usuwa metale ciężkie, a także powoduje lepsze właściwości bakteriostatyczne i jeszcze skuteczniejszą ochronę przed osadzaniem się kamienia.

Stacjonarne filtry kuchenne

Jeśli potrzebujesz w kuchni większych ilości czystej wody, możesz sięgnąć po ustawiany przy zlewozmywaku elegancki filtr AQUAPHOR Modern, dzięki któremu zwykła kranówka będzie płynęła oddzielnym kranikiem w postaci smacznej i zdrowej, a przede wszystkim krystalicznie czystej wody. Znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia, które mogą zepsuć smak każdej 

Stacjonarne filtry kuchenne

potrawy, zostaną zebrane w wydajnym (wystarczającym na przefiltrowanie nawet 4000 l wody ) wkładzie filtrującym i nie przedostaną się do przyrządzanych dań.
Jeśli chcesz ukryć filtr do wody w zabudowie kuchennej, idealny będzie AQUAPHOR Kryształ. Ten filtr umożliwi uzyskanie dużej ilości czystej wody w krótkim czasie. Atutem jest także wydajność tego stacjonarnego filtra podłączanego bezpośrednio do wodociągu. Wielostopniowy system oczyszczania stosowany w filtrach AQUAPHOR Kryształ umożliwia przefiltrowanie i zmiękczenie za pomocą jednego kompletu wkładów nawet do 8000 litrów wody.

Filtry do „zadań specjalnych”

… do kuchni i łazienki Jeśli należysz do wyjątkowo wybrednych smakoszy czystej wody, idealnym filtrem dla Ciebie będzie filtr odwróconej osmozy. Najmłodsze dziecko rodziny filtrów osmotycznych AQUAPHOR Morion to efekt olbrzymiego postępu technologicznego w zakresie systemów do oczyszczania wody pitnej. Przy zachowaniu maksymalnie wysokiej wydajności pozwala na uzyskanie czystej i smacznej wody. Dzięki zastosowaniu odwróconej osmozy filtr zmiękcza wodę i usuwa z niej wszystkie zanieczyszczenia. Poza tym, zapewnia dwa razy niższy koszt eksploatacji niż tradycyjne filtry odwróconej osmozy (pozwala zaoszczędzić do 9000 litrów wody rocznie).odwrócona osmoza


Aby móc używać czystej wody nie tylko do bezpośredniego spożycia i gotowania, ale również raczyć kąpielami w krystalicznie czystej wodzie, możesz zamontować do wodociągu filtry węglowe serii AQUAPHOR Wiking do głębokiego oczyszczania wody w całym domu bądź mieszkaniu. Usuwają one chlor i inne typowe zanieczyszczenia występujące w wodzie, nie zmniejszając przy tym jej przepływu. W metalicznych, lśniących i wytrzymałych na wysokie ciśnienie obudowach, umieszczone są wkłady filtrujące. Posiadają one wydłużony okres użytkowania i dużą szybkość filtracji.

Bez względu na to, jakiego dokonasz wyboru – pamiętaj, że będzie to dobry wybór! Decydujesz się bowiem na filtr do wody, a więc wygodniejszą i bardziej oszczędną alternatywę dla zakupów wód butelkowanych. Domowe oczyszczanie wody to przede wszystkim zdrowie, które w dzisiejszych czasach mało kto oferuje.