WAŁEK CZY AGREGAT? DLACZEGO ZAIWESTOWAĆ W DOBRY AGREGAT MALARSKI?

Odpowiednie narzędzia malarskie, przygotowanie podłoża i właściwa tehnika to gwarancja dobrze pomalowanej ściany. Przy wyborze narzędzi, którymi będziemy malować powinniśmy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Jakie podłoże będziemy malować? Jak prawidłowo przygotować podłoże? Jaka farba będzie odpowiednia do tego podłoża? Czy malować ręcznie czy maszynowo?

Wybór wałków przeznaczonych do różnego rodzaju farb dyspersyjnych (emulsyjnych) jest obecnie wyjątkowo szeroki. Występują, także wałki do tzw. zadań specjalnych jak np. wałki narożnikowe czy też odcinające, które przyspieszają tempo prac malarskich. Wałków używa się także do gruntowania powierzchni przy pomocy gruntów dyspersyjnych potocznie nazywanych mleczkiem gruntującym lub przy podkładach gruntujących. Malowanie pędzlem, na miękkim podłożu jak sypkie gładzie gipsowe, tworzą tzw. bruzdy. Z pomocą wałka efekt ten z łatwością można wyeliminować. Kiedy chcemy użyć różnych kolorów to musimy zdecydować się na malowanie farbą.Nie stale jest to wykonalne, ani miłe. Nie wszyscy lubią się babrać farbą, a jest to częsty widok, kiedy mamy do czynienia z malarzami amatorami. Przystępne w sklepach narzędzia malarskie są także nie zawsze dokładne i dobrze pokrywają nasze ściany.  Jeśli jesteśmy zdecydowani,że ściany w naszym domu stale będą malowane farbą to warto zaopatrzyć się wpistolet do farby. Wykorzystanie pistoleta żąda pewnej wprawy, ale odpowiedniej pokrywa on powierzchnie niż pędzel, czy też wałek. Pistolet jest w szczególności użyteczny, kiedy musimy pomalować większą przestrzeń w naszym domu.

Ciekawym urządzenie są, także agregaty malarskie. Wykorzystuja one pistolety do malowania, ale o dużo wiekszej przepustowości. Agregaty służą nie tylko do malowania wnętrz, lecz także elewacji. Przede wszystkim urządzenia te sprawdzaja sie w malowaniu dużych powierzchni. Malowanie zajmuje 4 razy mniej czasu niz tradycyjnymi metodami. Są one akuratne dla tych, jacy doceniają sobie prędkość wykonania, oraz precyzję. Praca pójdzie niesłychanie prędko, a warstwa farby na ścianie będzie równa i jednolita, co jest niezmiernie istotne dla jej wyglądu. Podsumowując warto zdecydowć się na agregat, dzieki niemu szybciej wykonamy swoja pracę. Gdy posiadamy małą firmę, zupełnie nie musimy nabywać ogromnie drogiego urządzenia, które wystarczy na pomalowanie dużych powierzchni, wystarczy nabyć urządzenie o małej przepustowości, które dobrze przydaje się na remonty mieszkań i domów.